Skifondet mottok i år to søknader, - fra Stavanger Skiklubb og Gjesdal IL ski
Skifondet har også i år hatt mulighet for å dele ut kr 20000.
Stavanger skiklubb har i dag rundt 100 medlemmer, herav ca 60 aktive barn. Stavanger skiklubb ønsker å bruke tildelingen til innkjøp av rulleski, - både skøyte- og klassisk, skisko og staver. Med det utstyret vil Stavanger skiklubb ha muligheter til å tilby enda mer variert trening og utvidede muligheter for medlemmene. Stavanger skiklubb har tidligere mottatt tildeling fra skifondet, - siste gang i 2015.
Gjesdal IL ski har høsten 2023 gjennomført en «rulleskiskole» rettet mot barn i alderen 6 - 8 år. Målet var å introdusere barna til grunnleggende skiferdigheter og bygge et godt fundament for framtidig deltakelse i skisporten. Gjesdal IL ski vil bruke tildelingen til innkjøp av utstyr, - rulleski, sko og staver, rekruttering og opplæring av instruktører og økt markedsføring for å tiltrekke flere barn til kommende kurs på rulleskiskolen.
Gjesdal IL ski har mottatt flere tildelinger tidligere, siste gang i 2019.
Etter en totalvurdering av søknadene har skifondet besluttet at tildelingen i år blir delt mellom de to søkerlagene med kr 12.000 på Stavanger Skiklubb og kr 8.000 på Gjesdal IL, ski.
Mvh Skifondet
Svein Gloslie ,Kjell Svihus og Jostein Tunheim

Commentaires